Dluhový Poradce

2 weeks ago

Assam, India Člověk v tísni Full time

**Jak to u nás chodí**
Práci chceme dělat poctivě, protože věříme, že má smysl. Nepotřebujeme k tomu však píchačky, ani přísného šéfa. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit vaší rodinné situaci a není tak problém být naším zaměstnancem a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků. Potřebnou podporu zajišťujeme pracovníkům technickým vybavením, supervizí, individuálními konzultacemi. Vaším úkolem bude mapování finančních závazků, zjišťování příčin zadlužení či předlužení, dále zvyšování kompetencí klienta a pomáhání v obraně proti nezákonnému jednání věřitelů. To vše přímo ve věznicích a v terénu.

**Co budete dělat**:

- vyhledávat a spolupracovat klienty - lidmi, kteří se dostali do svízelné životní situace, zadlužili se a potřebují vaši pomoc
- informovat klienty o podmínkách dluhového poradenství a to jak v poradně v Aši, tak v terénu
- společně s klientem budete realizovat individuální plán a dluhové poradenství
- vysvětlovat, doprovázet, objasňovat práva a povinnosti a pomáhat v komunikaci s úřady, exekutory, věřiteli...

**Budete pracovat sami na sobě**:

- účastnit se klientských porad
- vzdělávání
- kazuistických supervizí, individuálních konzultací s metodikem služeb
- složité případy budete konzultovat s právníky apod.

**Co od Vás budeme potřebovat**
- ideálně VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle zákona o sociálních službách nebo VŠ vzdělání humanitního, ekonomického či právnického směru
- ochotu pracovat v dluhové poradně, případně v terénu na Ašsku
- samostatnost, nasazení, časovou flexibilitu
- především však pokročilou orientaci v dluhové problematice, znalost insolvencí, exekucí atd.
- řidičský průkaz sk.B

**Navíc uvítáme**:

- praxi v sociální oblasti
- uživatelskou znalost práce na PC

**Co Vám nabízíme**
- nástupní plat od 25.000;
- Kč, po zkušební době osobní hodnocení
- 5 týdnů dovolené
- možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
- podporu v podobě supervize
- spolupráce v týmu lidí, kteří mají zkušenosti a rádi se o ně podělí

**Nástup do zaměstnání**: březen 2023

**Výše úvazku**: plný

**Kontakt**: Strukturovaný životopis, motivační dopis a případné otázky pošlete nejlépe